Bugun...


Gizem GEZER


Facebookta Paylaş

AŞK
Tarih: 12-01-2018 11:04:00 Güncelleme: 13-01-2018 12:19:00


~                                              AŞK
Aşk nedir bilir misiniz?
Aşk, dünya durana kadar devam edecek ve  kişiyi hem biyolojik hem de fizyolojik etkileyen duygu  değil midir sizce de ?Aşık olduğunuzda mantık dışı düşünürsünüz,kalbiniz tüm vücudunuza hakimiyet kurmuştur.Vücudumuzu saran en önemli duygudur.Haaa!!!*Tek bir duygu  söz konusu da değildir* ;kıskançlık ,nefret,kin,sevgi,sadakat,merhamet her duygunun karmaşasını bir arada yaşarsın.Varolan her bir duygu insanın vücudunda muazzam bir şekilde rask ettiren karmaşadır...
Aşkı diğer bir deyişle anlatacak olursam kişinin kendi içindeki mücadelesidir.Ne savaşmaktan vazgeçtiği ne de vazgeçmeye kıyabildiği...Tuhaf bir çelişkidir işte.
Nedir bu bir anlam ifade etmeyen gitme kalma duygusu ,nedir o sevipte bi o kadar da nefret ettiğin muaazam bir çelişki duygusu.İşte tüm bunlar aşkı ifade eder sana.
Aşk,aşk aşkkkk...Nasıl değişik bir şeysin sen?
Son olarak şöyle bir betimlemeyle anlatayım ; aşk kelebek misalini de anımsatır.Kelebek tırtıl halindeyken kendini doğaya sevdirmek ve  mıucizevi bir renk katmak  için o kadar mücadele eder ve sonra güzel mi güzel bir görünüme sahip olur.Ya sonra ?Tek gün sonra ,tek bir gün sonra doğayla ilişkisi sona erir ve ölür. Peki tırtılın mücadelesi nasıl da umarsızca kelebek olmasına değmemişken ;
İkili ilişkilerde de aşk böyledir işte ,iliklerine kadar işlerken ,iliklerinden ayrılırken canın çıkarmışçasına acı çekersin.
 Bu yazı 5727 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI