Bugun...


Metehan Sakallı


Facebookta Paylaş

YENİ YIL
Tarih: 23-12-2014 09:46:00 Güncelleme: 23-12-2014 10:21:00


                       Yeni yıl yeni umutlar demektir.Umutların yenilenmesi ,yeni beklentilerin oluşmasıdır.

  Ali Dayı ,elinde milli piyango bileti   dalmış hayallere şu kadar  çıkarsa şunu yaparım  onuda alırım,ama yetmez ikramiye miktarını kendince arttırmaya başlar ,tabi ki hayellerde artar sonuçta büyük ikramiye çıksa bile yetmeyecek Ali Dayıya  umuda kurşun sıkmaktan başka yapacagı bir şey kalmıyor.

Yeni yıl yeni umutlar demektir, genç aşık sevdiceğiyle  ilgili hayallere dalmış. Yeni yılda ne almalı? Ne alırsa sevdicek mutlu olur?  düşün, düşün ,taşın sakın umuda kurşun sıkma.

Yeni yıl yeni umutlar demektir.Enflosyona uğramış  milletvekili aday  adaylarının hayelleri ilişkilerimi kimlerle sıcak tutsamda ,ne yapsamda milletvekilliğini garantiliyebilirim hesap ,hesap umuda kurşun işler mi ki ola.

Yeni yıl yeni umutlar demektir. Memik Amcaların köyünde yoksulluk diz boyu , Hatice Bibi min derdi kışlık erzak yeter mi? hayvanların arpası ,samanı  kışı çıkarır mı? Umut bu kurşun neyeler..

Yeni yıl yeni umutlar demektir. Adı aydın olanların umutları yeni yılda nası ederim de kariyerimi ya da koltuğum kalıcı olur?hesap bu .İşler mi  umuda kurşun...

Yeni yıl yeni umutlar demektir. hayalleriyle başbaşa kalan öğrenci ne düşünür? Hepimiz öğrenci olduk. hepimizin hayelleri bir başka idi. hayellerin başı sonu olur mu?

Yeni yıl yeni umutlar  demektir. Yeni yıda ki temennileride unutmmak gerek.Yeni yıl barışın ,sevginin hoşgörünün egemen olduğu bir yıl olsun dilekleriyle başlar devamı gelir ha gelir.

yaşadıkca göreceğiz temaşa.Hayellerimizde yaşayacak her yıl yenilenecek. bireyi birey yapan akıl ve bilimdir. Aklın ve bilimin önde olması umarım bu hayallerim  hayal olma durumunu yitirir.

 Tüm bireylerin  yeni yılını yepyeni yılını kutlarım .Sağlıkla kalmanız dileğimle....Bu yazı 3829 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI